Mateřská škola Brušperk, Sportovní 520, příspěvková organizace

Naše mateřská škola má dvě pracoviště. Hlavní část školy je umístěna v klidném prostředí rodinných domků, v blízkosti řeky a základní školy. Je obklopena velkou zahradou s pískovišti, skluzavkami, houpačkami a dřevěnými domečky. V areálu zahrady je zřízeno menší dopravní hřiště spojené s prostorem pro míčové hry.  V této části školy jsou čtyři třídy s celkovou kapacitou 112 dětí umístěných ve dvou pavilonech. Děti jsou rozděleny částečně podle věku. Oba pavilony jsou propojeny vnitřní spojovací chodbou, která navazuje na další budovu, ve které je umístěna školní kuchyně. Ta je součástí právního subjektu a připravuje se v ní strava pro děti z obou pracovišť mateřské školy, žáky ZŠ Vojtěcha Martínka, pro zaměstnance škol, obyvatele Domu pro seniory Ondráš v Brušperku a pro důchodce města v rámci pečovatelské služby. Druhá část školy je odloučené pracoviště v  bývalé ZUŠ. Objekt  byl zrekonstruován tak, aby vyhovoval požadavkům, které jsou kladeny na mateřské školy. Provoz byl spuštěn v září 2012, jsou zde dvě třídy s celkovou kapacitou 45 dětí. K dispozici zde děti mají zahradu, která je vybavena pískovištěm a jinými zahradními prvky.

Společnost Good Year Dunlop Tires Czech představila projekt s názvem "Good Year - Bezpečná školka". Je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu, a to nejen v České Republice, ale i na Slovensku. Naše mateřská škola se v září 2008 do projektu zapojila a naše děti používají reflexní vesty.

V roce 2003 zařízení školy změnilo právní formu na příspěvkovou organizaci města Brušperk.

Statutárním zástupcem školy je ředitelka p. Vítězslava Karasová.

Pracoviště na ulici Sportovní 520

1. pavilon:

Paní učitelky: Ivana Krompolcová                                            Paní učitelky: Kamila Kostková

Blanka Dostalíková                                                                  Martina Krupníková

škol.asistent:  Eliška Quittová

2. pavilon:

Paní učitelky: Lenka Foltová                                                       Paní učitelkyBc.Kristýna Klečková

Dahomíra Paličková                                                Ředitelka školy: Vítězslava Karasová

Asistent ped.: Blanka Hlávková

Odloučené pracoviště - K Náměstí 261

Paní učitelky: Kateřina Martiníková                                                   Paní učitelky: Věra Ziková

Ilona Hlávková                                                            Asist.ped.: Monika Vijačková