Stravování dětí MŠ

images-mrkvova-pom

Stravování dětí je zajištěno vlastní školní kuchyní. Dětem se v době celodenní docházky podává jedna dopolední přesnídávka, oběd a odpolední svačina. Vaříme zdravě s prvky racionální výživy. Náš jídelníček obsahuje dostatek ovoce a zeleniny, netradiční pokrmy (sojové maso, cizrna), snížený obsah cukru a živočišných tuků. Děti se stravují přímo ve třídách. Pitný režim dětí je dodržován denně přísunem tekutin na třídách i při pobytu na zahradě.

       

stavebni-pravy-a-deti-u-jidla-013

 Podle § 4 odst. 1-2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, stanoví ředitel MŠ po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah stravování dítěte tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno, stravovalo vždy.

                                                       

stavebni-pravy-a-deti-u-jidla-012

 

 

 Dítě má podle zákona č. 561/2004 Sb., Školní zákon, i podle vyhlášky číslo 107/2005 Sb., o školním stravování právo na školní stravování. Zároveň ale jeho zákonný zástupce má povinnost podle § 5 vyhlášky o školním stravování uhradit stanovenou částku v určeném čase. Jestliže nejsou částky uhrazeny v termínu, jsou rodiče na tuto skutečnost písemně upozorněni.