Mateřská škola Brušperk, Sportovní 520, příspěvková organizace

Naše mateřská škola má dvě pracoviště. Hlavní část školy je umístěna v klidném prostředí rodinných domků, v blízkosti řeky a základní školy. Je obklopena velkou zahradou s pískovišti, skluzavkami, houpačkami a dřevěnými domečky. V areálu zahrady je zřízeno menší dopravní hřiště spojené s prostorem pro míčové hry.  V této části školy jsou čtyři třídy s celkovou kapacitou 112 dětí umístěných ve dvou pavilonech. Děti jsou rozděleny částečně podle věku. Oba pavilony jsou propojeny vnitřní spojovací chodbou, která navazuje na další budovu, ve které je umístěna školní kuchyně. Ta je součástí právního subjektu a připravuje se v ní strava pro děti z obou pracovišť mateřské školy, žáky ZŠ Vojtěcha Martínka, pro zaměstnance škol, obyvatele Domu pro seniory Ondráš v Brušperku a pro důchodce města v rámci pečovatelské služby. Druhá část školy je odloučené pracoviště v  bývalé ZUŠ. Objekt  byl zrekonstruován tak, aby vyhovoval požadavkům, které jsou kladeny na mateřské školy. Provoz byl spuštěn v září 2012, jsou zde dvě třídy s celkovou kapacitou 45 dětí. K dispozici zde děti mají zahradu, která je vybavena pískovištěm a jinými zahradními prvky.

Společnost Good Year Dunlop Tires Czech představila projekt s názvem "Good Year - Bezpečná školka". Je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu, a to nejen v České Republice, ale i na Slovensku. Naše mateřská škola se v září 2008 do projektu zapojila a naše děti používají reflexní vesty.

V roce 2003 zařízení školy změnilo právní formu na příspěvkovou organizaci města Brušperk.

Statutárním zástupcem školy je ředitelka p. Kamila Kostková.

Pracoviště na ulici Sportovní 520

1. pavilon:

Paní učitelky:   Lenka Foltová                                         Paní ředitelka: Kamila Kostková

Ivana Krompolcová                                 Paní učitelky: Martina Krupníková

Alena Klečková                                                             Silvia Lyčková

2. pavilon:

Paní učitelka:  Bc. Kristýna Klečková                                            Paní učitelky:   Blanka Dostalíková

Šárka Šteffková                                                                         Eliška Quittová

Asistentka ped.:     Drahomíra Paličková

Odloučené pracoviště - K Náměstí 261

Paní učitelky:  Kateřina Martiníková                                               Paní učitelky:  Věrka Ziková

Ilona Hlávková                                                                                Blanka Hlávková