OZNÁMENÍ

Vzhledem k výraznému nárustu cen potravin jsme nuceni od 1.ledna 2023 navýšit cenu stravy. Zároveň dochází ke změně čísla bankovního účtu na který se "strava" a "školné" hradí.

Žádáme všechny rodiče, aby si upravili číslo účtu u trvalých příkazů a navýšili si měsíční zálohovou částku. "Školné" 400,- Kč zůstává nezměněno.

Zkontrolujte si zároveň, zda hradíte ve správném termínu: strava se hradí v období mezi 15.-20. dnem v měsíci předem, "školné" se hradí v období mezi 1. - 15. dnem aktuálního měsíce. Důležité je také správně vyplněný variabilní symbol, který byl každému dítěti přiřazen.

NOVÉ ČÍSLO ÚČTU: 2702392300/2010

Děti do 6 let .... celodenní strava 50,- Kč/den......měsíční zálohová částka 1000,- Kč
                         polodenní strava 37,- Kč/den.....měsíční zálohová částka   740,- Kč

Děti 7 let      .... celodenní strava 52,- Kč/den......měsíční zálohová částka 1040,- Kč
                        polodenní strava 39,- Kč/den......měsíční zálohová částka   780,- Kč

Děkujeme za pochopení

DIETNÍ STRAVOVÁNÍ

Naše školní jídelna poskytuje dietní obědy. Pro žáky základní školy a děti MŠ připravuje dietu bezlepkovou (BL) a dietu bezmléčnou (BM).

Zájemci o toto stravování musí před zahájením stravování pro každý školní rok:

1. vyplnit a odevzdat přihlášku k dietnímu stravování:   BL      BM

2. rodiče (zákonní zástupci) dítěte jsou povinni doložit potvrzení od lékaře, ve kterém je jasně specifikován typ diety

Jídelní lístek bude k dispozici na webových stránkách mateřské školy.

Výše finančního normativu - dieta pouze OBĚD

Bezlepková dieta Měsíční zálohová částka Bezmléčná dieta Měsíční zálohová částka
děti do 6 let. 24,- 1020,- 24,- 1020,-

Bližší informace: S. Vojtková 775 886 852, 597 457 215

Ceny stravného od 1.1.2023:

Děti MŠ do 6 let celodenní strava.....50,- Kč
Děti MŠ 7 let celodenní strava..........37,- Kč

MŠ děti do 6 let polodenní strava.....52,- Kč
MŠ děti 7 let polodenní strava..........39,- Kč

Cena stravného je stanovena finančními limity na nákup potravin dle vyhlášky č.107/2005 Sb. o školním stravování. Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni vždy na dobu školního roku, ve kterém dosahují příslušného věku. Školní rok se považuje od 1. 9. do 31. 8.

Výše zálohové částky u trvalých příkazů:

MŠ děti do 6 let celodenní strava.......1000,- Kč
MŠ děti 7 let celodenní strava........... 1040,- Kč

MŠ děti do 6 let polodenní strava.......740,- Kč
MŠ děti 7 let polodenní strava............780,- Kč

Připomínáme rodičům, že dítě (žák) má dle vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování nárok na dotovaný oběd pouze první den nepřítomnosti (nemoci) ve škole. Další dny nepřítomnosti je nutno si odhlásit jinak budou doúčtovány za neodhlášené dny i ostatní náklady tj. +50,- Kč. Odhlašovat stravu můžete do 13.00 hod. pracovní den předem telefonicky 775 886 852, 597 457 215, e-mailem sj.brusperk@email.cz

Kamila Kostková, ředitelka MŠ

ZÁKLADNÍ INFORMACE

ÚHRADA STRAVNÉHO

bezhotovostní platba bankovním převodem

TERMÍN ÚHRADY

Plátce si zajistí u své banky trvalý příkaz zálohové částky s dobou splatnosti  v období mezi 15. - 20. dnem v předcházejícím měsíci. Variabilní symbol Vám sdělí vedoucí školního stravování.

Dojde-li během roku ke změně účtu plátce, nahlaste změnu včas vedoucí ŠJ, aby se předešlo nesprávnému přiřazení platby strávníkovi.

Vyúčtování stravného probíhá po ukončení školního roku v měsíci srpnu, nejpozději do 31.8. (případně po dohodě i jinak).

ÚDAJE PRO BEZHOTOVOSTNÍ PLATBU

č.ú. 2702392300/2010

variabilní symbol: sdělíme

specifický symbol: 10

zálohová částka: celodenní……1000.-Kč

polodenní.….    740,-Kč

CENA STRAVY:

Strávníci 3-6 let            Strávníci 7-10 let

Přesnídávka                               14,-                              14,-

Oběd                                          23,-                              25,-

Svačina                                       13,-                              13,-

Celkem:                                         50,-                              52,-

Celkem nedotovaná strava         100,-                           102,-

( 2. a další dny neodhlášené nepřítomnosti)

ODHLAŠOVÁNÍ

Odhlašování probíhá nejpozději pracovní den předem do 13. hodiny. Dítě má nárok na dotovanou stravu pouze prví den nemoci.

Rodič si může oběd vyzvednout do čistého jídlonosiče v době od 11.15 – 11.30 hod. v kuchyni MŠ (vchod od ředitelny). Na odloučeném pracovišti K Náměstí 261 se oběd vyzvedává v době od 11.00 - 11.15 hod. Další dny nepřítomnosti dítěte musí rodič stravu odhlásit. Pokud tak neučiní nemá nárok na stravu a první den strava propadá bez náhrady! Druhý a další dny nemoci nejsou považovány za pobyt ve škole a pokud strava nebude odhlášena, rodič si ji smí vyzvednout, ale bude účtována v plné výši.

CELÉ ZNĚNÍ PROVOZNÍHO ŘÁDU NAJDETE V SEKCI "PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JIDELNY MŠ"

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

KONTAKT NA ŠKOLNÍ JÍDELNU

E-mail: sj.brusperk@email.cz