Vážení rodiče,

výdejní terminál ve školní jídelně je nyní ve zkušebním provozu. Než se podaří vyřešit technické

problémy s přenosem dat, může ojediněle docházet k výpadkům odbavovacího systému. V měsíčním

přehledu strávníka se tak můžou vyskytnout chyby za které se omlouváme.

Od pondělka 5.11.2018 bude výýdej obědů pro žáky ZŠ opět probíhat

v prostorách školní jídelny základní školy.

Žádáme rodiče, aby dohlídli na to, že jejich dítě nosí k výdeji identifikační čip.

Výdej jídel do jídlonosiče probíhá v době od 11.45 do 12.00 hod. novým vstupem do výdejny (od restaurace Na letné)

Prosíme, abyste dodržovali tuto dobu.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ceny obědů od 1. 1. 2018:

Žáci 7-10 let..................23,- Kč
Žáci 11-14 let................26,- Kč
Žáci 15 a více let...........33,- Kč

Cena stravného je stanovena finančními limity na nákup potravin dle vyhlášky č.107/2005 Sb. o školním stravování. Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni vždy na dobu školního roku, ve kterém dosahují příslušného věku. V praxi to znamená, že např. v příslušném školním roce žák dosáhne 11 let věku - finanční normativ bude stanoven ve věkové skupině 11 až 14 let. Školní rok se považuje od 1. 9. do 31. 8.

Od ledna 2018 si, prosím, zvyšte zálohové částky u trvalých příkazů:

Žáci 7-10 let.................460,- Kč
Žáci 11-14 let...............520,- Kč
Žáci 15 a více let..........660,- Kč

Připomínáme rodičům, že dítě (žák) má dle vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování nárok na dotovaný oběd pouze první den nepřítomnosti (nemoci) ve škole. Další dny nepřítomnosti je nutno si odhlásit jinak budou doúčtovány za neodhlášené dny i ostatní náklady tj. nově +32,- Kč. Odhlašovat stravu můžete do 13.00 hod. pracovní den předem telefonicky 775 886 852, 597 457 215, internetem, terminálem v ZŠ, e-mailem.

Kamila Kostková, ředitelka MŠ

NUTRIČNÍ DOPORUČENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ PRO ŠKOLNÍ JÍDELNY