Obec Brušperk

Mateřská škola na adrese Sportovní 520, Brušperk

Je hlavní budovou právního subjektu mateřské školy.

Součástí tohoto zařízení je velká zahrada s hracími prvky, dopravním hřištěm, prostorem pro míčové hry a pískovišti. Od roku 2019 máme vybudovanou přírodní zahradu, která je využívaná celoročně. Vybavení bylo navrženo tak, aby poskytovalo dětem environmentální a ekologické vzdělávání, pohybové aktivity pro volnou hru. V zahradě jsou také dva dřevěné domky, které slouží k ukládání pomůcek pro hru a pobyt dětí na zahradě.

Školu tvoří dva pavilony pro 4 třídy s kapacitou 112 dětí. Každý pavilon má vlastní vchod, zádveří, šatnu pro pedagogy a šatnu pro děti. Pavilony jsou propojeny spojovací chodbou navazující na hospodářskou budovu se školní kuchyní. Všechny budovy prošly rozsáhlou rekonstrukcí.

Součástí MŠ je školní kuchyně, která prošla kompletní rekonstrukcí v roce 2018 a byla vybavena novým gastro zařízením. Kuchyň poskytuje stravu nejen mateřské škole, ale také základní a umělecké škole. V rámci doplňkové činnosti zajišťuje celodenní stravu klientům Domova pro seniory Ondráš a ve spolupráci s městským úřadem poskytuje obědy seniorům města Brušperk.

Odloučené prac. na adrese K Náměstí 261, Brušperk

V roce 2012 došlo k rozšíření školy o odloučené pracoviště, které vzniklo z původní ZUŠ za maximální podpory města. Byly vytvořeny 2 třídy s kapacitou pro 45 dětí. Každá třída má svou šatnu pro děti, pedagogy a provozní pracovníky. Třídy jsou umístěny ve dvou patrech.

Součástí objektu je oplocená zahrada vybavená hracími prvky, pískovištěm, bylinkovou zahradou pro hry dětí. V roce 2018 došlo k zateplení budovy, rekonstrukci fasády a k hydroizolaci zdiva.

Naši prioritou je nabídnout vhodné vzdělávací prostředí. Pro děti dostatečně podnětné, zajímavé a obsahově bohaté, v němž se dítě může cítit bezpečně, radostně, spokojeně a které mu zajistí možnost projevovat se, bavit a zaměstnávat přirozeným dětským způsobem.

Mateřská škola vychází a staví na otevřené a vstřícné spolupráci se svým zřizovatelem městem Brušperk, což považujeme za zásadní podmínku pro fungování a další rozvoj celého zařízení.

Zaměstnanci Mateřské školy

Kamila Kostková - ředitelka MŠ